Menu

بازاریابی

چگونه یک محصول یا اپ را در اینترنت ارایه کنیم و فروش موفق داشته باشیم؟

یک ایده عالی برای یک نرم افزار یا اپلیکیشن خوب دارید. مدت ها روی آن وقت می گذارید اما بعد از معرفی با استقبال بسیار محدودی مواجه می شوید. آیا ایده شما از اساس دچار مشکل است؟

موضوع اینجا است که در مواقع زیادی مشکل جای دیگری است. شما مدت ها روی ساخت محصولی خوب وقت گذاشته اید، اما چون معرفی درست آن را بلد نبودید با شکست مواجه می شوید.
شروع کار یک محصول مانند به آب انداختن کشتی است. اگر آن را درست انجام ندهید احتمال غرق شدن آن وجود دارد و محصولات زیادی وجود دارند که به خاطر ندانستن همین موارد، کار و سرمایه خودشان را بر باد داده اند.
در این مطلب از راهنمای ناتان بری استفاده کرده ایم و مواردی هم از تجربیات خودمان به آن افزوده ایم. تجربیاتی که در شرکت پات شرق و دیگر شرکت های همکار در مورد ارایه محصولات در ایران به دست آمده است. اگر شما هم روی ارایه محصول خودتان در اینترنت کار می کنید، این مطلب را در ادامه از دست ندهید. ادامه مطلب: چگونه یک محصول یا اپ را در اینترنت ارایه کنیم و فروش موفق داشته باشیم؟

مشتری ناراضی کلید موفقیت - رفتار با مشتریان شاکی ( بخش هفتم)

در ادامه مشتری ناراضی کلید موفقیت - رفتار با مشتریان شاکی ( بخش ششم)


چند نکته درباره‌ی نحوه برخورد با مشتریان ناراضی

حتماً بارها در هنگام کار با افرادی روبرو شده اید که به علت نامعلوم رفتاری توهین آمیز و ناسزاوار از خود بروز می دهند. شما را تهدید می کنند و می خواهند شما را بترسانند و تمام روز شما را خراب می کنند. در برخورد با چنین افرادی چه باید کرد؟

اگر این انسانها بتوانند باعث تحریک شما شوند و شما را عصبانی کنند، با برخورد نامناسب شما وضعیت سخت تر خواهد شد و این به ضرر خود شماست زیرا اگر متقابلاً با بی احترامی با او جر و بحث کنید نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت

حقیقت این است که شما باید به امور مختلف رسیدگی کنید و وقت اضافی برای بحث و جدل با این گونه افراد را ندارید، اما برخورد با مشتریان ناراضی اجتناب ناپذیر است. پس باید سعی کنید تا به اوضاع مسلط شوید و مشکل را حل کنید

راهکارهای فراوانی برای این مسئله وجود دارد. در این مقاله به موردی می پردازیم که مشتری حالت عصبی دارد و عصبانیت خود را متوجه شما می کند. شناخت و درک آدمهای عصبی باعث می شود که به خود مسلط باشیم و هوشیارانه برخورد کنیم

موضوع شخصی در میان نیست

ادامه مطلب: مشتری ناراضی کلید موفقیت - رفتار با مشتریان شاکی ( بخش هفتم)

مشتری ناراضی کلید موفقیت - رفتار با مشتریان شاکی ( بخش ششم)

در ادامه مشتری ناراضی کلید موفقیت - شکایت مشتری ( بخش پنجم)


برخی راهها برای رفتار مناسب با مشتریان شاکی

راههایی که شما از آن برای برخورد با مشتریان بسیار خشن استفاده میکنید نشان میدهد که آیا شما واقعا در امر فروش یک حرفه ای هستید یا نه.

 

بگذارید بیشتر توضیح دهم:

مطمئناً تمام مشتریان شما همیشه خندان و خوشحال نبوده و گاهی وقتها که آنها به میز شما نزدیک میشوند در دحال فریاد زدن و یا پوزخند زدن یا کوبیدن مشتشان به میز شما هستند.خصوصاً وقتی احساس کنند که به آنها دروغ گفته شده یا به آنها ستم شده است.

در اینجا است که شما باید از تمام آموزشهای حرفه ای خود به عنوان یک مسئول خدمات فروش و یا پس از فروش استفاده نمایید.

در این مواقع  صحبت نکنید ، فقط گوش کنید.

ادامه مطلب: مشتری ناراضی کلید موفقیت - رفتار با مشتریان شاکی ( بخش ششم)

مشتری ناراضی کلید موفقیت - شکایت مشتری ( بخش پنجم)

در ادامه مشتری ناراضی کلید موفقیت - شکایت مشتری ( بخش چهارم)

 

14 راه ساده برای مدیریت شکایت مشتری

1 .شکایت مشتری را با آغوش باز پذیرا باشید .

همیشه برای دریافت شکایت آماده باشید . با شکایت و انتقاد مشتری به شکل یک مهمان ناخوانده  و مزاحم برخورد نکنید .

وقتی مشتری ازشما شکایت می کند ذهنا خود را مدیون او بدانید و ممنون او باشید. دست ازغرور بی جا بردارید . درست است ، بعضی موارد شکایت های نابجایی می شنوید ولی به هر حال مشتری تعیین کننده نهایی وضعیت کسب و کار شماست .وقتی پیشاپیش نگرش مثبتی به مقوله شکایات و انتقادهای مشتری داشته باشید ناخود آگاه رفتارمناسب تری از خود بروز می دهید و این گونه به میزان بیشتری به صدای مشتری خود دسترسی پیدا خواهید کرد (voice of customer) و هیچ کسی بهتر از مشتری نمی تواند به شما بگوید که محصولات یا خدماتتان چه معایبی دارد و بهتر است چگونه باشد تا فروش بیشتری داشته باشید.پس ، در قبال شکایت و انتقاد جبهه نگیرید و در صدد توجیه برنیایید بلکه به خاطر توجهی که مشتری نشان داده قدردان  او باشید.

ادامه مطلب: مشتری ناراضی کلید موفقیت - شکایت مشتری ( بخش پنجم)

مشتری ناراضی کلید موفقیت - شکایت مشتری ( بخش چهارم)

در ادامه مشتری ناراضی کلید موفقیت - جلب مشتری ( بخش سوم)

 

کاری کنید تا مشتری شکایت کند!

درست متوجه شدید، کاری کنید تا مشتریانتان نزد شما شکایت کنند، چون در غیر این صورت از هرفرصتی استفاده می کنند و شکایتشان را به گوش دیگران می رسانند، به گوش سایر مشتریان بالقوه شما و به گوش رقبای شما.

بیایید وضعیت کسب و کار خود را صادقانه و به صورت واقعی بررسی کنید. در سال گذشته چند مشتری ناراضی داشتید؟   اگر جوابتان این است که" من اصلا مشتری ناراضی ندارم" باید بگویم که یک جای کار می لنگد! با توجه به اینکه در فرایند فروش ، ما با ادراک انسانها سر و کار داریم بنابراین محال است که بتوانیم به صورت صد در صد رضایت همه مشتریان را فراهم آوریم. پس وقتی می گوییم که هیچ مشتری شاکی نداریم در حقیقت به این معناست که ما شرایطی را مهیا نکرده ایم تا مشتری شکایتش را ابراز کند.

ادامه مطلب: مشتری ناراضی کلید موفقیت - شکایت مشتری ( بخش چهارم)

صفحه1 از10

Go to top