Menu

فروشگاهی

دکوراسیون فروشگاه عامل بسیاری مهمی جهت جذب مشتریان است. نحوه طراحی دکوراسیون فروشگاه ارتباط مستقیمی با نوع محصولات و متراژ فروشگاه دارد. در فروشگاه های کوچک  می بایست از تمامی فضاها به صورت بهینه استفاده نمود. در این نوع فروشگاه ها  می توان در فضاهای غیر قابل استفاده از کمد و کشو های بازشو و یا در برخی موارد از آینه استفاده نمود. در دکوراسیون فروشگاه پوشاک نیز باید فضایی برای قرار دادن دیگر رنگ ها و سایز های پوشاک در نظر گرفت. در واقع یک دکوراسیون فروشگاه ایده آل آن دکوری است که علاوه بر زیبایی از فضای داخلی به صورت بهینه استفاده کرده باشد.

دکوراسیون مغازه یا فروشگاه به دو قسمت دکوراسیون داخلی  و طراحی ویترین  تقسیم می شود که طراحی ویترین فروشگاه اولین مرحله جهت جلب توجه مشتریست و بعد از ورود مشتری به داخل فروشگاه ،دکور داخلی است که باعث می شود علاوه بر زیبایی، مشتریان بتوانند به راحتی محصولات و کالا ها را مشاهده نمایند . طراحی دکور فروشگاه  شامل استانداردهای اولیه است که در اکثر طراحی ها باید لحاظ شود اما در برخی موارد طراحی دکور می تواند علاوه بر رعایت اصول استاندارد ها شامل موارد دیگری هم شود.

   

مراحل طراحی فروشگاه شامل ایده پردازی, طراحی دکور , ساخت و اجرا ست. در مرحله ایده پردازی, تمامی نیازهای فروشندگان و مشتریان  در نظر گرفته خواهد شد، سپس در مرحله طراحی, این ایده ها توسط نرم افزار های سه بعدی شبیه سازی شده و ایده به تصویر در آمده و نمایان می گردد، سپس با توجه به طرح مراحل ساخت و اجرای دکور آغاز می شود. 

 
 

دکوراسیون فروشگاه فقط بدین معنا نیست که شما یک فروشگاه زیبا داشته باشید بلکه علاوه بر زیبایی, می بایست راحتی مشتریان نیز در نظر گرفته شود. امروزه در طراحی دکوراسیون از راحتی مشتری نیز فراتر رفته و با تحلیل رفتارهای آنان سعی دارند که به گونه ای دکوراسیون فروشگاه را طراحی کنند تا بتوانند نیازهای آتی مشتریان را مرتفع سازند.

   

 

مطالب دیگر

Menu
Go to top